Skip to content
מספריים מדללים גוזרים קוקו של שיער יבש

6 שיטות לטיפול ושיקום שיער יבש

את קמה בבוקר, הולכת למקלחת כדי לצחצח שיניים, ומהמראה שוב משתקף לך שיער עמום, חסר חיים, מפוצל ושבור. או בקיצור, שיער יבש. אם נשמע לך מוכר התסריט הזה, אז כדאי לך להמשיך לקרוא. כי יש לנו כמה טיפים שיעזרו לך לשנות המצב.

אישה מנסה לסרק את השיער היבש שלה עם מסרק

בין אם השיער שלך יבש באופן טבעי, בגלל מזג האוויר, התכשירים שאת משתמשת בהם, או בגלל תהליכים כימיים שהוא עבר כמו הבהרה או החלקות למיניהם, אל תמהרי לגזור אותו עדיין.

ישנן כמה שיטות שיכולות לעזור לך להפוך אותו בחזרה לרך ומלא ברק. אספנו את ארבעת השיטות הכי טובות בכדי לעזור לך עם זה.

1. חפפי בשמפו מיוחד ללא סולפטים (מלחים)

סולפטים הם מלחים של חומצה גופרית אשר משתמשים בהם על מנת להגדיל את הכמות של השמפו באריזה ולגרום לך להרגיש שהשיער מתנקה בצורה טובה יותר, מכיוון שהם מייצרים הקצפה רבה יותר.

אבל מעבר לכך, הבעיה העיקרית שלהם היא שכמו כל המלחים הם מייבשים את השיערה. לכן, החפיפה היומיומית בשמפו ללא סולפטים תעזור לך לשמור על הלחות והברק הטבעיים של השיערה בכל מקרה

2. חפפי רק את הקרקפת ולא את השיער עצמו

החפיפה של השיער כולו מסירה ממנה את השומנים הרעים שמצטברים בה, אבל היא גם מסירה את השומנים הטובים אש גורמים למראה המבריק והרך של השיער.

לכן, חפיפת הקרקפת בלבד, מנקה את החלקים שצוברים הכי הרבה לכלוך במהלך היומיום, ומשאירה ניחוח נעים ונקי,  מבלי לפגוע במראה מלא הברק.

כמובן שאנחנו לא ממליצים לך לא לחפוף את השיערות עצמן בכלל. אחת ליומיים-שלושה את יכולה לחפוף גם את השיער עצמו על מנת לנקות אותו, ואין צורך ביותר מכך

אישה מחזיקה שיער יבש עם קצוות שרופים ומפוצלים

3. השתמשי במסכה לשיער אשר מיועדת לשיקום שיער יבש או פגום

מסכה לשיער היא כמו קונדישנר חזק מאוד. מן סופר-קונדישנר. אבל, בשונה מקונדישנר שרק נח על קווצות השיער כדי לרכך אותו, המסכה חודרת לתוך השיערה, מזינה, מוסיפה לחות, ומשקמת שיער יבש או פגום.

מסכות טובות עשירות בחומרים טבעיים, שמנים אתריים ומינרליים, וחלבונים אשר חודרים לשיערה, מגינים עליה מפני רדיקלים חופשיים, ועוזרים לאטום את המעטפת  כדי למנוע איבוד לחות

אבל, אם את מעוניינת בפתרון ארוך טווח, שישקם לך את השיער ולא רק ישנה את המראה והתחושה שלו באופן זמני, כדאי לך לקרוא את הסעיף הבא…

4. פתרון הקסם, האנטיביוטיקה של השיער! אמפולות שמן הקוקוס של מילר

האמפולות של שמן הקוקוס הן הטיפול האולטימטיבי לשיקום שיער יבש או פגום.

תחשבי על כל היתרונות של שמן הקוקוס, מרוכזים בעזרת נוסחה מיוחדת עם ריכוז גבוה של חומצה לאורית (שקוקוס וחלב אם הם המקורות היחידים שלה) שגורמת להם לחדור לעומק השיערה, להיספג בה בצורה הטובה ביותר, להזין אותה בלחות, ולשקם את הנזקים שנגרמים על ידי טיפולים כימיים, מזג האוויר והחימום מהמכשירים לעיצוב.

בנוסף, השמן באמפולה עוטף את השיערה ועוזר בכך בשמירה על החלבון של השיער ועוזר בהבראה שלו לטווח הארוך

5. מרחי שמן קוקוס על השיער

רבות נכתב ונאמר על היתרונות הרבים והמגוונים של שמן הקוקוס, ולא בכדי מוסיפים אותו למגוון של מוצרים כמו מסירי איפור, קרמים לשיזוף, קרמים ללחות, פילינג לעור ועוד ועוד…

גם כשזה נוגע לשיער היתרונות של השמן רבים: הוא מזין את השיערה, מרכך אותה, מוסיף לה ברק, מעודד צמיחה, מונע נשירה, מגן מפני השמש, ואפילו עוזר בטיפול בקשקשים בקרקפת.

זהו פתרון מהיר ויעיל עם תוצאות מיידיות. לכן אם את מחפשת טיפול זריז, זה בהחלט ייתן לך מענה. פשוט מרחי וצאי ליום שלך.

6. תני לשיערך להתייבש באופן טבעי והמעיטי בשימוש במייבש (פן)

התפקיד של מייבשי השיער הוא להסיר במהירות את המים שהצטברו בשיערך במהלך החפיפה.

אבל אפקט הייבוש המהיר שלהם לא רק מוריד את הלחות, הוא גם מסיר מים שנקשרים לשיערה ועוזרים לה בשמירת הלחות הטבעית שלה וגורם למעטפת שלה להפוך לקשה, ויבשה, והסירוק שלה לאחר מכן יכול לפצל ואך לשבור אותה.

לכן ייבוש עצמי של השיער מאפשר לו לספוג את הלחות שהוא זקוק לה, ומשאיר אותו בריא ורענן.

אישה מייבשת שיער עם פן

לסיכום

חלק מהשיטות שהעלינו כאן, פותרות לך את בעיית השיער היבש באופן זמני כדי שתוכלי לצאת מהבית כשהשיער שלך נראה בריא, רך ומלא ברק.

אבל על מנת לשקם את השיער שלך לאורך זמן ישנו צורך בשינוי שגרת הטיפוח ובדרך בה את מטפלת בשיער שלך באופן קבוע.

החפיפה,השמפו, המסכות, ייבוש השיער ובמיוחד האמפולות יעזרו לך לעשות זאת בדרך הטובה והיעילה ביותר ותוכלי לראות את התוצאות כבר אחרי השימושים הראשונים.

אה, ויש לנו טיפ אחרון נוסף… שתי מים. למרות שזה נשמע טריוויאלי לחלקכן, הרבה אנשים לא שותים את הכמות הנדרשת, ולכן העור שלהם מתייבש יתר על המידה ומשפיע על הצמיחה של השיער.

שתפי את הפוסט הזה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email